Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Adult Solo Профессионалы | 4 place | 8 dancers | 2 points | 1 - Куриленко Анна, 2 - Мироненко Юлия, 3 - Степанова Татьяна, 4 - Луцко Екатерина, 5 - Пинская Оксана, 6 - Янина Лариса, 7 - Немирская Виктория |
Oriental / Belly Dance Folk Adult Solo Open Class | 2 place | 10 dancers | 4 points | 1 - Куриленко Анна, 2 - Мироненко Юлия, 3 - Степанова Татьяна, 4 - Луцко Екатерина, 5 - Пинская Оксана, 6 - Янина Лариса, 7 - Немирская Виктория |
Импровизация Adult Solo Open Class | 4 place | 11 dancers | 3 points | 1 - Куриленко Анна, 2 - Мироненко Юлия, 3 - Степанова Татьяна, 4 - Луцко Екатерина, 5 - Пинская Оксана, 6 - Янина Лариса, 7 - Немирская Виктория |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Adult 1 Solo Open Class | 1 place | 21 dancers | 8 points | 1 - Логвина Евгения, 2 - Simona Minisini, 3 - Hanan Abrakhim, 4 - Татьяна Головченко, 5 - Саркис Мкртчян |
Oriental / Belly Dance Folk Adult 1 Solo Open Class | 3 place | 13 dancers | 4 points | 1 - Логвина Евгения, 2 - Simona Minisini, 3 - Hanan Abrakhim, 4 - Татьяна Головченко, 5 - Саркис Мкртчян |
Импровизация Adult 1 Solo Open Class | 7 place | 18 dancers | 3 points | 1 - Логвина Евгения, 2 - Simona Minisini, 3 - Hanan Abrakhim, 4 - Татьяна Головченко, 5 - Саркис Мкртчян |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Взрослые 1 Solo Open Class | 2 place | 10 dancers | 4 points | 1 - Куриленко Анна, 2 - Вашкевич Диана, 3 - Логвина Евгения, 4 - Петриашвили Кетеван, 5 - Постнова Анастасия |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Взрослые 1 Соло Open Class | 8 place | 19 dancers | 3 points | 1 - Simona Minisini, 2 - Елена Перова, 3 - Саркис Мкртчян, 4 - Dominika Suchecka, 5 - Виктория Фетисова, 6 - Лилия Мироненко, 7 - Татьяна Степанова |
Oriental / Belly Dance Folk Взрослые 1 Соло Open Class | 6 place | 15 dancers | 3 points | 1 - Simona Minisini, 2 - Елена Перова, 3 - Саркис Мкртчян, 4 - Dominika Suchecka, 5 - Виктория Фетисова, 6 - Лилия Мироненко, 7 - Татьяна Степанова |
Импровизация Взрослые Соло Open Class | 6 place | 11 dancers | 2 points | 1 - Simona Minisini, 2 - Елена Перова, 3 - Саркис Мкртчян, 4 - Dominika Suchecka, 5 - Виктория Фетисова, 6 - Лилия Мироненко, 7 - Татьяна Степанова |
Tabla Взрослые Соло Open Class | 4 place | 11 dancers | 3 points | 1 - Simona Minisini, 2 - Елена Перова, 3 - Саркис Мкртчян, 4 - Dominika Suchecka, 5 - Виктория Фетисова, 6 - Лилия Мироненко, 7 - Татьяна Степанова |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Взрослые 1 Соло Open Class | 6 place | 12 dancers | 2 points | 1 - Анна Куриленко, 2 - Юля Ереминок, 3 - Анастасия Постнова, 4 - Ани Авагимян, 5 - Василий Иванов |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Юниоры Solo Open Class | 8 place | 19 dancers | 3 points | 1 - Илона Армонене, 2 - Хамада Араби, 3 - Ахмед Саид, 4 - Вита Коваль, 5 - Ольга Логвина, 6 - Евгения Сенчихина, 7 - Степанчук Елизавета |
Oriental / Belly Dance Folk Юниоры Solo Open Class | 7 place | 14 dancers | 2 points | 1 - Илона Армонене, 2 - Хамада Араби, 3 - Ахмед Саид, 4 - Вита Коваль, 5 - Ольга Логвина, 6 - Евгения Сенчихина, 7 - Степанчук Елизавета |
Импровизация Юниоры Solo Open Class | 5 place | 16 dancers | 4 points | 1 - Илона Армонене, 2 - Хамада Араби, 3 - Ахмед Саид, 4 - Вита Коваль, 5 - Ольга Логвина |
Tabla Юниоры Solo Open Class | 4 place | 13 dancers | 3 points | 1 - Илона Армонене, 2 - Хамада Араби, 3 - Ахмед Саид, 4 - Вита Коваль, 5 - Ольга Логвина, 6 - Евгения Сенчихина, 7 - Домасевич Алеся |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Юниоры Соло Open Class | 13 place | 23 dancers | 1 points | 1 - Судакова Ангелина, 2 - Шафоростова Татьяна, 3 - Дорош Татьяна, 4 - Пинская Оксана, 5 - Ahmed Said |
Oriental / Belly Dance Show Юниоры Соло Open Class | 7 place | 9 dancers | 2 points | 1 - Судакова Ангелина, 2 - Шафоростова Татьяна, 3 - Дорош Татьяна, 4 - Пинская Оксана, 5 - Ahmed Said |
Фольк неегипетский Юниоры Соло Open Class | 7 place | 14 dancers | 1 points | 1 - Судакова Ангелина, 2 - Шафоростова Татьяна, 3 - Дорош Татьяна, 4 - Пинская Оксана, 5 - Ahmed Said |
Импровизация под оркестр Юниоры Соло Open Class | 11 place | 18 dancers | 2 points | 1 - Sonya Kamel, 2 - Khaled Mahmoud, 3 - Hamada |
Балади-прогрессия Юниоры Соло Open Class | 8 place | 16 dancers | 2 points | 1 - Sonya Kamel, 2 - Khaled Mahmoud, 3 - Hamada |
Тараб Юниоры Соло Open Class | 9 place | 12 dancers | 2 points | 1 - Sonya Kamel, 2 - Khaled Mahmoud, 3 - Hamada |
Табла соло Юниоры Соло Open Class | 15 place | 28 dancers | 1 points | 1 - Судакова Ангелина, 2 - Шафоростова Татьяна, 3 - Дорош Татьяна, 4 - Пинская Оксана, 5 - Ahmed Said |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Юниоры Соло Open Class | 8 place | 25 dancers | 2 points | 1 - Дарья Мицкевич, 2 - Любовь Мурза, 3 - Екатерина Пошкус, 4 - Елена Шеремет-Магденко, 5 - Илона Армонене |
Oriental / Belly Dance Show Юниоры Соло Open Class | 3 place | 5 dancers | 1 points | 1 - Дарья Мицкевич, 2 - Любовь Мурза, 3 - Екатерина Пошкус, 4 - Елена Шеремет-Магденко, 5 - Илона Армонене |
Oriental / Belly Dance Folk Юниоры Соло Open Class | 5 place | 24 dancers | 3 points | 1 - Дарья Мицкевич, 2 - Любовь Мурза, 3 - Екатерина Пошкус, 4 - Елена Шеремет-Магденко, 5 - Илона Армонене |
Импровизация Юниоры Соло Open Class | 7 place | 37 dancers | 4 points | 1 - Дарья Мицкевич, 2 - Любовь Мурза, 3 - Екатерина Пошкус, 4 - Елена Шеремет-Магденко, 5 - Илона Армонене |
Tabla Юниоры Соло Open Class | 13 place | 24 dancers | 1 points | 1 - Дарья Мицкевич, 2 - Любовь Мурза, 3 - Екатерина Пошкус, 4 - Елена Шеремет-Магденко, 5 - Илона Армонене |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Show Юниоры Соло Open Class | 5 place | 8 dancers | 1 points | 1 - Виктория Фетисова, 2 - Василий Иванов, 3 - Лариса Янина, 4 - Юсри Эль Хефни, 5 - Осама Султан |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Show Belly Dance Юниоры Соло Open Class | 1 place | 3 dancers | 1 points | 1 - Василий Иванов, 2 - Виктория Фетисова, 3 - Лилия Мироненко, 4 - Юлия Эсфирь, 5 - Иринита Джуман, 6 - Лейла-Мамад Будагова, 7 - ТАТЬЯНА ЧЕРНЯВСКАЯ |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental / Belly Dance Юниоры Соло Open Class | 14 place | 20 dancers | 1 points | 1 - Дроздович Ирина, 2 - Шалкевич Ксения, 3 - Будагова Лейла, 4 - Корнева Арина, 5 - Недосенко Татьяна |
Oriental / Belly Dance Folk Юниоры Соло Open Class | 9 place | 24 dancers | 2 points | 1 - Чернявская Татьяна, 2 - Заичкина Анна, 3 - Авагимян Ани, 4 - Дрило Татьяна, 5 - Дорош Татьяна |
Табла-соло Юниоры Соло Open Class | 7 place | 9 dancers | 2 points | 1 - Дроздович Ирина, 2 - Шалкевич Ксения, 3 - Будагова Лейла, 4 - Корнева Арина, 5 - Недосенко Татьяна |
Импровизация Юниоры Соло Open Class | 12 place | 16 dancers | 1 points | 1 - Чернявская Татьяна, 2 - Заичкина Анна, 3 - Авагимян Ани, 4 - Дрило Татьяна, 5 - Дорош Татьяна |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Народный арабский танец Юниоры Соло Open Class | 7 place | 11 dancers | 1 points | 1 - Сабин Юлия, 2 - Киселев Алексей, 3 - Сингх Марина, 4 - Власова Наталья, 5 - Гришина Елена |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Tribal Dance Юниоры Соло Open Class | 2 place | 2 dancers | 1 points | 1 - Фетисова Виктория, 2 - Золотаревская Наталья, 3 - Шандарина Полина, 4 - Игнатенков Леонид, 5 - Янковсая Полина, 6 - Фролкина Татьяна, 7 - Булаш Светлана |
Tribal Show Юниоры Соло Open Class | 1 place | 1 dancers | 1 points | 1 - Фетисова Виктория, 2 - Золотаревская Наталья, 3 - Шандарина Полина, 4 - Игнатенков Леонид, 5 - Янковсая Полина, 6 - Фролкина Татьяна, 7 - Булаш Светлана |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Belly Dance / Oriental Юниоры Соло Open Class | 24 place | 31 dancers | 2 points | 1 - Наталья Антипова (Латифа), 2 - Delanna, 3 - Хале Адхами, 4 - Мироненко Лилия, 5 - Киселев Алексей |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental Dance Юниоры Соло Open Class | 14 place | 16 dancers | 1 points | 1 - Яковюк Юлия, 2 - Фетисова Виктория, 3 - Логвина Евгения, 4 - Чернявская Татьяна, 5 - Степанова Татьяна |
Oriental Folk Dance Юниоры Соло Open Class | 18 place | 20 dancers | 1 points | 1 - Яковюк Юлия, 2 - Фетисова Виктория, 3 - Логвина Евгения, 4 - Чернявская Татьяна, 5 - Степанова Татьяна |
Tabla Юниоры Соло Open Class | 7 place | 8 dancers | 1 points | 1 - Яковюк Юлия, 2 - Фетисова Виктория, 3 - Логвина Евгения, 4 - Чернявская Татьяна, 5 - Степанова Татьяна |
Трайбл Юниоры Соло Open Class | 1 place | 1 dancers | 1 points | 1 - Куриленко Анна, 2 - Тарасова Наталья, 3 - Постнова Анастасия, 4 - Логвина Ольга, 5 - Гулида Алеся |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental Dance Юниоры Соло Open Class | 8 place | 17 dancers | 3 points | 1 - Елена Кальян, 2 - Екатерина Олейникова, 3 - Илона Армониене, 4 - Елена Перова, 5 - Елена Гринчик |
Oriental Folk Dance Юниоры Соло Open Class | 19 place | 21 dancers | 1 points | 1 - Елена Кальян, 2 - Екатерина Олейникова, 3 - Илона Армониене, 4 - Елена Перова, 5 - Елена Гринчик |
Tabla Юниоры Соло Open Class | 5 place | 5 dancers | 1 points | 1 - Елена Кальян, 2 - Екатерина Олейникова, 3 - Илона Армониене, 4 - Елена Перова, 5 - Елена Гринчик |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Импровизация Ювеналы Соло Open Class | 14 place | 25 dancers | 1 points | 1 - Иванов Василий, 2 - Мироненко Лилия, 3 - Логвина Евгени, 4 - Куриленко Анна, 5 - Репецкая Любовь, 6 - Шалкевич Ксения, 7 - Лякина Наталья |
Трайбл Ювеналы Соло Open Class | 1 place | 2 dancers | 1 points | 1 - Гринчик Елена, 2 - Игнатенков Леонид, 3 - Слободова Дарья, 4 - Лонская Дарья, 5 - Павлюкевич Виринея |
Nomination | Place | Number of dancers | Score | Judge |
---|---|---|---|---|
Oriental Classic Ювеналы Соло Open Class | 19 place | 22 dancers | 1 points | 1 - Постнова Анастасия, 2 - Подземельная Полина, 3 - Шалкевич Ксения, 4 - Студнева Мария, 5 - Репецкая Любовь |
Oriental Folk Dance Ювеналы Соло Open Class | 6 place | 25 dancers | 3 points | 1 - Немирская Виктория, 2 - Постнова Анастасия, 3 - Логвина Евгения, 4 - Гулида Алеся, 5 - Лякина Наталья, 6 - Цыбульская Анна, 7 - Крачунова Анастасия |
Oriental Folk Dance Ювеналы Дуэт/пара Open Class | 1 place | 2 dancers | 1 points | 1 - Немирская Виктория, 2 - Постнова Анастасия, 3 - Логвина Евгения, 4 - Гулида Алеся, 5 - Лякина Наталья, 6 - Цыбульская Анна, 7 - Крачунова Анастасия |
Oriental Show Dance Ювеналы Соло Open Class | 6 place | 8 dancers | 1 points | 1 - Немирская Виктория, 2 - Постнова Анастасия, 3 - Логвина Евгения, 4 - Гулида Алеся, 5 - Лякина Наталья, 6 - Цыбульская Анна, 7 - Крачунова Анастасия |